352147RFT
Mfr.Part #
352147RFT
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Description
RES SMD 47 OHM 1% 2W 2512
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :
2W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
47 Ohms
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
352147RFT
Manufacturer related products
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK
    CONN RECEPT HOUSING CPC 4POS BLK
    CONN HOUSING SOCKET CPC 5POS BLK
    CONN PLUG HOUSING CPC 4POS BLACK
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
3521 Keystone Electronics Corp. 140,267 FUSE CLIP CARTRIDGE 10A PCB
3521 Eaton 35,000 BUSS FUSEBLOCK
3521 Pololu Corporation 169 PINK ROMI CHASSIS MTR CLIP 2PK
3521-04-0100-99 CnC Tech 4,052 CONN RCPT 4POS 0.1 TIN PCB
3521-04-0101-99 CnC Tech 3,900 CONN RCPT 4POS 0.1 TIN SMD
3521-04-0200-99 CnC Tech 4,100 CONN RCPT 4POS 0.1 TIN PCB R/A
3521-06-0100-99 CnC Tech 2,942 CONN RCPT 6POS 0.1 TIN PCB
3521-06-0101-99 CnC Tech 4,974 CONN RCPT 6POS 0.1 TIN SMD
3521-06-0200-99 CnC Tech 2,976 CONN RCPT 6POS 0.1 TIN PCB R/A
3521-08-0100-99 CnC Tech 2,354 CONN RCPT 8POS 0.1 TIN PCB
3521-08-0101-99 CnC Tech 2,740 CONN RCPT 8POS 0.1 TIN SMD
3521-08-0200-99 CnC Tech 2,399 CONN RCPT 8POS 0.1 TIN PCB R/A
3521-10-0100-99 CnC Tech 1,867 CONN RCPT 10POS 0.1 TIN PCB
3521-10-0101-99 CnC Tech 2,334 CONN RCPT 10POS 0.1 TIN SMD
3521-10-0200-99 CnC Tech 1,949 CONN RCPT 10POS 0.1 TIN PCB R/A